پورتال تفریحی و آموزشی شادکده

http://shadkade.ir/1392/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DB%B3-%D8%AC%D9%84%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86/
102 بازدید

آموزش بافت کلاه و شال دو رو

در این آموزش می خوایم نحوه بافت این کلاه و شال گردن زیبا رو آموزش بدیم . کلاه این ست خیلی راحته و شال گردن هم دورو هست موقع استفاده نیاز نیست نگران این باشیم که حتما طرف روی شال توی دید باشه برای بافت این شال و کلاه زیبا به چه وسایلی نیاز داریم تعداد کاموای مورد نیاز : برای بافت کلاه یک کلاف و شال گردن ۳ کلا میل بافتنی : ۸ میلی متر میل گرد : ۵ و ۵/۵ میلی متر و ۱۶ سانتی متر طول میل های چندتایی )برای بافتنی بدون درز مثل جوراب و دستکش و … ) علامت گذار دونه ها ، میل مخصوص بافت های پیچ ، نخ و سوزن 

    stepbysteps_1481375245_95

 

مرحله های آموزش بافت کلاه و شال دو رو

 
۱٫

برای بافت این شال و کلاه زیبا به چه وسایلی نیاز داریم ؟

  • تعداد کاموای مورد نیاز : برای بافت کلاه یک کلاف و شال گردن ۳ کلاف
  • میل بافتنی : ۸ میلی متر
  • میل گرد : ۵ و ۵/۵ میلی متر و ۱۶ سانتی متر طول
  • میل های چندتایی )برای بافتنی بدون درز مثل جوراب و دستکش و … )
  • علامت گذار دونه ها ، میل مخصوص بافت های پیچ ، نخ و سوزن 
۲٫
معیار: شال گردن : ۱۵ تا دونه = ۱۰ سانتی متر،۲۰ رج = ۱۰ سانتی متر بافت ساده (یه رج از زیر یه رج از رو) با میل ۸ میلی متری . کلاه : ۱۶ تا دونه = ۱۰ سانتی متر ، ۲۲ رج =۱۰ سانتی متر بافت ساده با میل ۵/۵ میلی متر حتما باید معیار اندازه گیری خودمان رو بررسی کنیم . استفاده از هر سایز میل یک معیار جدید به ما میده. سایز شال : عرض ۲۵ سانتی متر در طول ۱۱۷ سانتی متر سایز کلاه : محیط دایره کلاه بدون کشیدن ۵/۳۵ سانتی متر ، در حالت کشیده شده ۵۳ سانتی متر توجه کنیم که شال گردن دورو هست و رج های پیچ دار در هر دو طرف کار می افتند.
۳٫
راهنما : هر دستورالعمل بین دو علامت * به تعداد دفعات گفته شده بعد از هرستاره باید تکرار شود
۴٫
مراحل آموزش بافت شال: از میل ۸ میلی متری استفاده می کنیم و ۵۶ دونه سر میندازیم .
۵٫
رج۱ : ۱ دونه از زیر و برمی گردیم به دونه قبل ، * ۱ دونه از زیر، ۱ دونه از رو *۲ مرتبه ، *۴ دونه از زیر ، ۴ دونه از رو * ۵ مرتبه ، ۴ دونه از زیر ،*۱ دونه از رو ، ۱ دونه از زیر * ۲ مرتبه ، ۱ دونه از رو، کاموا رو در جلوی کار نگه میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو ودر جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۲ : ۱ دونه از زیر و برمیگردیم به دونه قبل، ۱ دونه از زیر ، * ۱ دونه از رو ، ۱ دونه از زیر * ۲ مرتبه ، * ۴ دونه از رو ، ۴ دونه از زیر * ۵ بار ، ۴ تا از رو ، * ۱ دونه از زیر ، ۱ دونه از رو * ۲ مرتبه ، ۱ دونه از زیر ، کاموا رو در جلوی کار نگه میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو و در جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۳-۴ : رج ۱-۲ رو تکرار می کنیم . رج ۵ : ۱ دونه از زیر و برمیگردیم به دونه قبل، ۱ دونه از رو ،* ۱ دونه از زیر ، ۱ دونه از رو * ۲ مرتبه ، ۲ تا دونه بعدی رو نبافته به میل مخصوص بافت پیچ منتقل می کنیم و در جلو نگهش میداریم ، بعد ۲ تا دونه رو از زیر و بعد دو تا دونه میل پیچ رو هم از زیر می بافیم ،* ۱ دونه از رو ، ۱ دونه از زیر * ۲ مرتبه ، ۱ دونه از رو ، کاموا رو در جلوی کار نگهش میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو ودر جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۶ : تکرار رج ۲ رج ۷-۱۰ : تکرار رج ۱-۲ رج ۱۱ : تکرار رج ۱ رج ۱۲ : ۱ دونه از زیر و برمیگردیم به دونه قبل، ۱ دونه از زیر ، * ۱ دونه از زیر ، ۱ دونه از رو * ۲ مرتبه ،* ۴ دونه از زیر ، ۲ تا دونه بعدی رو نبافته به میل مخصوص بافت پیچ منتقل می کنیم و در جلو نگه میداریم ، بعد ۲ تا رو از زیر و بعد دو تا دونه میل پیچ رو هم از زیر می بافیم* ، ۱ دونه از زیر ، کاموا رو در جلوی کار نگه میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو و در جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۱-۱۲ رو تا رسیدن کار به ۱۱۷ سانتی متر طول شال گردن ادامه میدیم و بعد همه دونه ها رو کور می کنیم. پایان کار : شال رو دوقسمت مساوی در نظر می گیریم . یه پیچ میدیم شال رو مثل شکل و با نخ و سوزن میدوزیم و انتهای کار رو میبافیم تا به شکل یک حلقه بسته در بیاد .
۶٫
مراحل آموزش بافت کلاه: از میل گرد ۵ میلی متر استفاده می کنیم ، ۸۰ تا دونه سر میندازیم ، فقط باید مراقب باشیم که دونه ها پیچ نخورند و نشانگر دونه رو در شروع دور قرار بدیم .
۷٫
دور ۱: ۲ تا از زیر ، ۱ دونه از رو دور یک رو تکرار می کنیم تا اندازه ۴ سانتی متر از جایی که سر انداختیم تا به حاشیه برسه ، ۱۲ تا دونه به طور مساوی در فاصله دورقبل اضافه می کنیم ،۹۲ تا دونه از روی کار به رو می بافیم از پشت کار به زیر دور ۱-۴ : همه از رو دور ۵-۸ : همه از زیر دور ۹-۴۰: تکرار دورهای ۱-۸ دور ۴۱-۴۸: تکرار دورهای ۱-۸ ،۱۲ دونه به طور مساوی کم می کنیم در پایان دور قبل،۸۰ تا دونه از روی کاربه رو می بافیم از پشت کار به زیر.
۸٫
شکل تاج کلاه بهتره از میل های چندتایی استفاده کنیم وقتی که دونه های خیلی کمی هست که از میل گرد بخواد استفاد بشه . دور ۱-۴ : همه دونه ها از رو دور ۵ : * ۸ دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر * تا دونه ۷۲ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور۶-۷ : همه دونه ها از زیر دور ۸: * ۷ تا دونه از زیر،۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۶۴ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۹-۱۲ : همه دونه ها از رو دور ۱۳: * ۶ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه۵۶ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۱۴-۱۵ : همه دونه ها از زیر دور ۱۶: * ۵ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۴۸ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۱۷-۲۰ : همه دونه ها از رو دور ۲۱ : * ۴ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۴۰از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۲۲ : همه دونه ها از زیر دور ۲۳ :* ۳ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر * تا دونه ۳۲ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۲۴ : همه دونه ها از زیر دور ۲۵ : * ۲ تا دونه ا زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر * تا دونه ۲۴ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۲۶ : همه دونه ها از زیر دور ۲۷ : * ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۱۲ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر
۹٫
پایان کار : نخ کاموا رو از حدود ۲۰ سانتی متری انتهای کار باید ببریم تا بتونیم برای دوختن کار ازش استفاده کنیم . نخی که باقی گذاشتیم رو توی سوزن می کنیم و دونه ها باقی مونده رو نبافته به نخ سوزن انتقال میدیم ، محکم میکشیم تا کاملا سفت بشه .
۱۰٫
بافتن این شال وکلاه زیبا تموم شد و حالامیتونیم یه زمستون گرم و شاد داشته باشیم
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

فرستادن دیدگاه


تازه ترین ها

طرز تهیه نان خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای

دی ۲۷ام, ۱۳۹۶

در این مقاله از سایت شادکده مطلبی در مورد نان خامه ای؛ شیرینی پرطرفدار فرانسوی ارائه شده است ، همچنی[...]

آموزش ساخت مینیون های سنگی

آموزش ساخت مینیون های سنگی

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

وسایل مورد نیاز:سنگرنگخودکار چسب و برق ناخونبرای این نوع طراحی نیاز به سنگ هایی با سطوح صاف داریم.اگ[...]

No thumbnail available

طرز تهیه کیک کشمشی

دی ۲۰ام, ۱۳۹۶

(کشمش را از یک ساعت قبل در مقداری آب خیس کنید بعد داخل صافی می ریزیم و بعد با پارچه نخی تمیز خشک می [...]

طرز تهیه شکلات صبحانه مغز دار

طرز تهیه شکلات صبحانه مغز دار

دی ۱۶ام, ۱۳۹۶

یک لیوان شیر را با دو قاشق غذا خوری شکر مخلوط کرده …دو قاشق غذا خوری پودر کاکائو رو الک کرده و ابتدا[...]

روش های تمیز کردن گل های مصنوعی

روش های تمیز کردن گل های مصنوعی

دی ۱۴ام, ۱۳۹۶

چگونه تمیز کردن گل مصنوعی یکی از دغدغه های کدبانوهای عزیز و خوش سلیقه می باشد. زیرا اغلب گل های مصنو[...]

آموزش بافت ساک جاکلیدی

آموزش بافت ساک جاکلیدی

دی ۱۱ام, ۱۳۹۶

آموزش بافت ساک مینیاتوری گیفت جاکلیدی و جاسوئیچیبافت ساک مینیاتوری زیبایی که می بینید بسیار راحته و [...]

بافت پلیور و شالگردن مردانه

بافت پلیور و شالگردن مردانه

دی ۸ام, ۱۳۹۶

  شالگردن بافتنی مردانه  و پلیور مردانه بافتنینوع بافت :  ساده بافی  ، رو بافیکاموا مورد نیاز :بورجو[...]

آموزش طرز تهیه کوکوی سیب زمینی پفکی سریع

آموزش طرز تهیه کوکوی سیب زمینی پفکی سریع

دی ۷ام, ۱۳۹۶

آموزش آشپزی و دستور تهیه کوکو سیب زمینی خوشمزه و پفکیمواد لازم کوکوی سیب زمینیسیب زمینی :•: یک کیلوت[...]

دسته‌ها