پورتال تفریحی و آموزشی شادکده

http://shadkade.ir/1392/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DB%B3-%D8%AC%D9%84%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86/
21 بازدید

آموزش بافت کلاه و شال دو رو

در این آموزش می خوایم نحوه بافت این کلاه و شال گردن زیبا رو آموزش بدیم . کلاه این ست خیلی راحته و شال گردن هم دورو هست موقع استفاده نیاز نیست نگران این باشیم که حتما طرف روی شال توی دید باشه برای بافت این شال و کلاه زیبا به چه وسایلی نیاز داریم تعداد کاموای مورد نیاز : برای بافت کلاه یک کلاف و شال گردن ۳ کلا میل بافتنی : ۸ میلی متر میل گرد : ۵ و ۵/۵ میلی متر و ۱۶ سانتی متر طول میل های چندتایی )برای بافتنی بدون درز مثل جوراب و دستکش و … ) علامت گذار دونه ها ، میل مخصوص بافت های پیچ ، نخ و سوزن 

    stepbysteps_1481375245_95

 

مرحله های آموزش بافت کلاه و شال دو رو

 
۱٫

برای بافت این شال و کلاه زیبا به چه وسایلی نیاز داریم ؟

  • تعداد کاموای مورد نیاز : برای بافت کلاه یک کلاف و شال گردن ۳ کلاف
  • میل بافتنی : ۸ میلی متر
  • میل گرد : ۵ و ۵/۵ میلی متر و ۱۶ سانتی متر طول
  • میل های چندتایی )برای بافتنی بدون درز مثل جوراب و دستکش و … )
  • علامت گذار دونه ها ، میل مخصوص بافت های پیچ ، نخ و سوزن 
۲٫
معیار: شال گردن : ۱۵ تا دونه = ۱۰ سانتی متر،۲۰ رج = ۱۰ سانتی متر بافت ساده (یه رج از زیر یه رج از رو) با میل ۸ میلی متری . کلاه : ۱۶ تا دونه = ۱۰ سانتی متر ، ۲۲ رج =۱۰ سانتی متر بافت ساده با میل ۵/۵ میلی متر حتما باید معیار اندازه گیری خودمان رو بررسی کنیم . استفاده از هر سایز میل یک معیار جدید به ما میده. سایز شال : عرض ۲۵ سانتی متر در طول ۱۱۷ سانتی متر سایز کلاه : محیط دایره کلاه بدون کشیدن ۵/۳۵ سانتی متر ، در حالت کشیده شده ۵۳ سانتی متر توجه کنیم که شال گردن دورو هست و رج های پیچ دار در هر دو طرف کار می افتند.
۳٫
راهنما : هر دستورالعمل بین دو علامت * به تعداد دفعات گفته شده بعد از هرستاره باید تکرار شود
۴٫
مراحل آموزش بافت شال: از میل ۸ میلی متری استفاده می کنیم و ۵۶ دونه سر میندازیم .
۵٫
رج۱ : ۱ دونه از زیر و برمی گردیم به دونه قبل ، * ۱ دونه از زیر، ۱ دونه از رو *۲ مرتبه ، *۴ دونه از زیر ، ۴ دونه از رو * ۵ مرتبه ، ۴ دونه از زیر ،*۱ دونه از رو ، ۱ دونه از زیر * ۲ مرتبه ، ۱ دونه از رو، کاموا رو در جلوی کار نگه میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو ودر جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۲ : ۱ دونه از زیر و برمیگردیم به دونه قبل، ۱ دونه از زیر ، * ۱ دونه از رو ، ۱ دونه از زیر * ۲ مرتبه ، * ۴ دونه از رو ، ۴ دونه از زیر * ۵ بار ، ۴ تا از رو ، * ۱ دونه از زیر ، ۱ دونه از رو * ۲ مرتبه ، ۱ دونه از زیر ، کاموا رو در جلوی کار نگه میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو و در جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۳-۴ : رج ۱-۲ رو تکرار می کنیم . رج ۵ : ۱ دونه از زیر و برمیگردیم به دونه قبل، ۱ دونه از رو ،* ۱ دونه از زیر ، ۱ دونه از رو * ۲ مرتبه ، ۲ تا دونه بعدی رو نبافته به میل مخصوص بافت پیچ منتقل می کنیم و در جلو نگهش میداریم ، بعد ۲ تا دونه رو از زیر و بعد دو تا دونه میل پیچ رو هم از زیر می بافیم ،* ۱ دونه از رو ، ۱ دونه از زیر * ۲ مرتبه ، ۱ دونه از رو ، کاموا رو در جلوی کار نگهش میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو ودر جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۶ : تکرار رج ۲ رج ۷-۱۰ : تکرار رج ۱-۲ رج ۱۱ : تکرار رج ۱ رج ۱۲ : ۱ دونه از زیر و برمیگردیم به دونه قبل، ۱ دونه از زیر ، * ۱ دونه از زیر ، ۱ دونه از رو * ۲ مرتبه ،* ۴ دونه از زیر ، ۲ تا دونه بعدی رو نبافته به میل مخصوص بافت پیچ منتقل می کنیم و در جلو نگه میداریم ، بعد ۲ تا رو از زیر و بعد دو تا دونه میل پیچ رو هم از زیر می بافیم* ، ۱ دونه از زیر ، کاموا رو در جلوی کار نگه میداریم ، یه دونه نبافته به میل راست می گیریم البته از رو و در جهت مخالف(یعنی از کنار) رج ۱-۱۲ رو تا رسیدن کار به ۱۱۷ سانتی متر طول شال گردن ادامه میدیم و بعد همه دونه ها رو کور می کنیم. پایان کار : شال رو دوقسمت مساوی در نظر می گیریم . یه پیچ میدیم شال رو مثل شکل و با نخ و سوزن میدوزیم و انتهای کار رو میبافیم تا به شکل یک حلقه بسته در بیاد .
۶٫
مراحل آموزش بافت کلاه: از میل گرد ۵ میلی متر استفاده می کنیم ، ۸۰ تا دونه سر میندازیم ، فقط باید مراقب باشیم که دونه ها پیچ نخورند و نشانگر دونه رو در شروع دور قرار بدیم .
۷٫
دور ۱: ۲ تا از زیر ، ۱ دونه از رو دور یک رو تکرار می کنیم تا اندازه ۴ سانتی متر از جایی که سر انداختیم تا به حاشیه برسه ، ۱۲ تا دونه به طور مساوی در فاصله دورقبل اضافه می کنیم ،۹۲ تا دونه از روی کار به رو می بافیم از پشت کار به زیر دور ۱-۴ : همه از رو دور ۵-۸ : همه از زیر دور ۹-۴۰: تکرار دورهای ۱-۸ دور ۴۱-۴۸: تکرار دورهای ۱-۸ ،۱۲ دونه به طور مساوی کم می کنیم در پایان دور قبل،۸۰ تا دونه از روی کاربه رو می بافیم از پشت کار به زیر.
۸٫
شکل تاج کلاه بهتره از میل های چندتایی استفاده کنیم وقتی که دونه های خیلی کمی هست که از میل گرد بخواد استفاد بشه . دور ۱-۴ : همه دونه ها از رو دور ۵ : * ۸ دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر * تا دونه ۷۲ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور۶-۷ : همه دونه ها از زیر دور ۸: * ۷ تا دونه از زیر،۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۶۴ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۹-۱۲ : همه دونه ها از رو دور ۱۳: * ۶ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه۵۶ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۱۴-۱۵ : همه دونه ها از زیر دور ۱۶: * ۵ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۴۸ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۱۷-۲۰ : همه دونه ها از رو دور ۲۱ : * ۴ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۴۰از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۲۲ : همه دونه ها از زیر دور ۲۳ :* ۳ تا دونه از زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر * تا دونه ۳۲ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۲۴ : همه دونه ها از زیر دور ۲۵ : * ۲ تا دونه ا زیر ، ۲تا یکی می کنیم از زیر * تا دونه ۲۴ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر دور ۲۶ : همه دونه ها از زیر دور ۲۷ : * ۲تا یکی می کنیم از زیر* تا دونه ۱۲ از روی کار به رو میبافیم از پشت کار به زیر
۹٫
پایان کار : نخ کاموا رو از حدود ۲۰ سانتی متری انتهای کار باید ببریم تا بتونیم برای دوختن کار ازش استفاده کنیم . نخی که باقی گذاشتیم رو توی سوزن می کنیم و دونه ها باقی مونده رو نبافته به نخ سوزن انتقال میدیم ، محکم میکشیم تا کاملا سفت بشه .
۱۰٫
بافتن این شال وکلاه زیبا تموم شد و حالامیتونیم یه زمستون گرم و شاد داشته باشیم
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

فرستادن دیدگاه


تازه ترین ها

آموزش بافت تونیک دخترانه

آموزش بافت تونیک دخترانه

مهر ۲۴ام, ۱۳۹۶

آموزش بافت تونیک دخترانه :پشت : 84 دانه سرانداخته 3 رو 3 زیر 8 رج کشباف بافته و سپس 19 سانتی متر ساد[...]

آموزش دوخت سرویس دم کنی

آموزش دوخت سرویس دم کنی

مهر ۲۳ام, ۱۳۹۶

در این متن ما به آموزش یکی از دم کنی ها می پر دازیم و شما در سایزهای دلخواه ومتفاوت میتوانید درست کن[...]

آموزش تصویری ساخت شمع اکلیلی

آموزش تصویری ساخت شمع اکلیلی

مهر ۲۲ام, ۱۳۹۶

آموزش تصویری ساخت شمع اکلیلی با استفاده از لیوان و یا جا شمعی قدیمی : برای مایع شمع می توانید از شمع[...]

آموزش دوخت حوله عروسکی بچه گانه

آموزش دوخت حوله عروسکی بچه گانه

مهر ۱۸ام, ۱۳۹۶

امروز واسه بانوان علاقمند به هنر خیاطی آموزش دوخت یه نوع حوله کودک رو که تصویرش رو در پایین مشاهده م[...]

آموزش ساخت گل ژله ای با کریستال

آموزش ساخت گل ژله ای با کریستال

مهر ۱۶ام, ۱۳۹۶

در مطالب گذشته و کتب گذشته که در مورد ساخت گل و تاج ژله ای بود مواد لازم را برای ساخت این تزئینات زی[...]

طرز تهیه پیتزا مخصوص صبحانه

طرز تهیه پیتزا مخصوص صبحانه

مهر ۱۴ام, ۱۳۹۶

برای صبحانه، پیتزا بپزید! البته پیتزایی مخصوص وعده ی غذایی صبح ها چرا که هم پر انرژی است و هم مورد ا[...]

طرز تهیه شیرینی لکما

طرز تهیه شیرینی لکما

مهر ۱۱ام, ۱۳۹۶

لکما یک دسر خوشمزه و محبوب ترکیه ای است از این دسر در مراسمات و مجالس استفاده میشود. در یک ظرف مخمر [...]

طرز تهیه پای اسفناج با خمیر یوفکا

طرز تهیه پای اسفناج با خمیر یوفکا

مهر ۱۰ام, ۱۳۹۶

هر وقت اسم پای میاد وسط آدم یاد شیرینی جات میوفته، اما من امروز طرز تهیه یه پای خوشمزه رو بهتون میگم[...]

دسته‌ها